Мікрофонний кабель: визначення, поради щодо вибору та види

10.01.2023

Перш ніж купити мікрофонний кабель, вам обов'язково потрібно прочитати статтю. Ми зібрали всі матеріали в одній статті, щоб ви могли не витрачати свій дорогоцінний час на пошук правильного мікрофонного кабелю. Що ж таке мікрофонний кабель?

Що таке мікрофонний кабель?

Якщо ви новачок, ми спробуємо пояснити так, щоб вам було максимально зрозуміло. По суті, мікрофонний кабель – це провід, що складається з мідного кабелю з додатковим захистом – ізоляційного поліетилену. Також у мікрофонному кабелі є екранування кабелю (воно ж обплетення). Найчастіше екранування мікрофонного кабелю проводитися з допомогою дротів й у більшості моделей вони також мідні. Щільність обплетення становить щонайменше сімдесят відсотків. Після обплетення йде оболонка, яка складається з полівінілхлориду.

З чого складаються мікрофонні кабелі?
 

Як ми вже говорили раніше, мікрофонний кабель складається з міді, але це досить широке поняття, так як різні бренди використовують різний тип металу, давайте розберемо докладніше найпопулярніші варіанти:

  • Звичайна чи “класична” мідь позначається як TPC. Є безперечним лідером серед усіх типів міді, що використовуються;
  • Чиста мідь позначається як PCOCC. По суті, це є найкращим варіантом за всіма характеристиками. Відрізняється також високою надійністю та високою якістю передачі сигналу
  • OFC або безкиснева мідь. Є найдорожчим матеріалом для мікрофонного кабелю, відрізняється також високими показниками міцності та надійності. Використовується переважно для створення якісної мережі.
  • Вуглеволокно та луджена мідь. Ці матеріали стали використовуватися порівняно недавно і ми не можемо повністю висловити переваги або недоліки цього типу. Але матеріал використовується дуже рідко.

 

Це основні типи металів, які використовуються при створенні мікрофонних кабелів. Інші ж використовуються дуже рідко і немає потреби про них говорити, оскільки такі кабелі дуже важко знайти.

До речі, якщо говорити про склад, то нерідко зустрічається позначення "FRNC" - воно означає лише те, що кабель пожежозахисний. Тобто його сміливо можна використовувати в найекстремальнішому середовищі.

Навіщо потрібний мікрофонний кабель?
 

Завдання у мікрофонного кабелю всього одне – надійний та якісний переданий сигнал для мікрофонного обладнання. Форма підключення може бути різною – від підключення до мікшерної консолі до концертної комутації обладнання.

В основному, передача сигналу аудіо обладнання проводиться за допомогою XLR роз'єму. Цей роз'єм є найпоширенішим практично для будь-яких аудіо систем.

Крім цього, роз'єм має симетричну сигнальну передачу та балансну комутацію, а також практично повністю знищує всілякі перешкоди або можливі поломки, наприклад, коротке замикання.

Найчастіше використовують трижильний мікрофонний провід. Цей кабель є найпоширенішим через високу точність передачі сигналу і повне блокування всіх перешкод. Найкраще використовувати трижильний мікрофонний кабель із безкисневої міді. Так, такий варіант є найдорожчим, але краще матеріалу ви знайти просто не зможете.

Які бувають мікрофонні кабелі?


Усього існує 2 види мікрофонних проводів:

  1. Симетричні. Цей кабель найбільш поширений серед професіоналів, оскільки має 2 внутрішніх провідники, ізоляційна оболонка, екран і зовнішній захист.
  2. Несиметричні. Складається з провідника, діелектрика, екрану та зовнішньої оболонки для захисту. Використовується переважно у побутових завданнях, оскільки має нормальне якість передачі сигналу. Так, у ньому немає такої ж якості передачі сигналу як у симетричних, але справляється з усіма побутовими завданнями.


Тепер можна сказати, що ви знаєте про вибір мікрофонних кабелів.

Замовити мікрофонний кабель в інтернет магазині радіодеталей electronoff
За допомогою цієї статті ви зможете легко вибрати саме те, що вам потрібно. До речі, мікрофонний кабель купити можна в інтернет магазині electronoff. Тут представлений найширший асортимент на ринку, і крім цього ціна є однією з найнижчих, а швидкість доставки просто космос:)