Як настроїти SSL-сертифікат

10.01.2023

Захистити важливу інформацію від третіх осіб дуже важко. Для цього було розроблено SSL-сертифікат, що забезпечує безпеку та встановлює зашифроване з'єднання між браузером користувача та сервером. Навіть якщо зловмисник все ж таки вкраде частину даних, то розшифрувати він її не зможе.

Щоб пристрій працював, потрібно встановити на сайті SSL сертифікат. Для звичайних користувачів ці зміни непомітні. Якщо немає сертифіката, то в адресному рядку браузера буде показано перекреслений замок. Користуватися сайтом, який не має шифрування, небезпечно лише тоді, коли користувач залишає на ньому свої дані. Це може бути, наприклад, форма реєстрації. У такому разі, цей веб-ресурс потрібно оминути. Хто просто зайшов, почитав і вийшов – небезпеки немає.

Потреба захисту даних

Використовують SSL-сертифікат в основному великі фірми, банківські установи та держпідприємства. Це необхідно там, де піклуються про особисту інформацію користувачів та її безпеку. До переваг захищеного протоколу відносять:

  • сервер виступає у ролі захисту даних клієнта;
  • підвищується довіра до веб-сайту (особисті дані можуть передаватися без побоювань);
  • створюється позитивна думка про сайт у пошукових системах;
  • виконуються зобов'язання щодо обслуговування щодо персональних даних клієнта.


SSL-сертифікат можна придбати у спеціальних фірм на вигідних клієнтів умовах. Перед покупкою можна скористатися пробним періодом, де власник сайту зможе його не лише протестувати, а й налаштувати відповідно до всіх вимог. Головне для власника – це визначити тип протоколу, а потім уже можна вільно його купувати для постійного використання. Відвідувачі можуть перевірити наявність сертифіката шляхом переходу на веб-ресурс. З 2018 року сайти без HTTPS вважаються небезпечними. У разі успішного переходу гарантовано наявність захищеного протоколу.

Встановлення SSL-сертифіката


Для налаштування HTTPS необхідно отримати SSL-сертифікат. Його надає постачальник послуг хостингу, або можна його запросити в центрі сертифікації та налаштувати самостійно. Усі налаштування SSL-сертифіката проводяться на панелі керування хостингом сайту.

Для випуску сертифіката потрібно вказати електронну скриньку, яка прив'язана до домену, що захищається. На email буде надіслано листа з посиланням на підтвердження випуску сертифіката. Так відбувається активація, потім замовлення перевіряється та відбувається встановлення протоколу шифрування. Після всіх кроків необхідно виконати перевірку для того, щоб переконатися в правильній його установці та працездатності сайту.